Práca na Novom Zélande

Máte cestovateľské sny, ale nestačí Vám rozpočet? Chcete využiť možnosť práce na Novom Zélande?

Nový Zéland je fascinujúca krajina s neskonalým prírodným bohatstvom. Preto ponúka tiež pomerne veľké množstvo pracovných príležitostí predovšetkým v oblasti sezónnych prác, ako sú napríklad zber a balenie ovocia, práce na viniciach a v lesníctve, práce so zvieratami alebo napríklad v cestovnom ruchu. Pokiaľ chcete okrem spoznávania novej kultúry, mentality, cestovania, či zdokonaľovania sa v angličtine, získať aj pracovné skúsenosti v zahraničí, máte jedinečnú príležitosť práve na Novom Zélande.

 

Za akých podmienok môžem na Novom Zélande pracovať?

Pokiaľ chcete pracovať na Novom Zélande musíte zvážiť, ktorý druh víz sa pre Vás najviac hodí. Máte možnosť vyberať z mnohých druhov pracovných víz, niektoré sú dočasné na dobu 1 - 3 rokov, niektoré sú určené tým žiadateľom, ktorí plánujú zostať na Zélande dlhšie a získať trvalý pobyt. Aby ste získali pracovné vízum, musíte mať väčšinou konkrétnu pracovnú ponuku od novozélandského zamestnávateľa, čo nie je jednoduché.

Omnoho jednoduchší spôsob, ako prácu na Zélande získať je Working Holiday vízum, ktoré je síce platné na 1 rok, ale za určitých podmienok sa dá predĺžiť až na dobu 15 mesiacov.

 

Čo by som si mal/a okrem víz pred hľadaním práce zariadiť?

  • Napísať si svoj životopis, kde vyzdvihnete predovšetkým skúsenosti, ktoré sa Vám budú hodiť pre získanie konkrétnej pracovnej pozície.
  • Napísať si sprievodný motivačný dopis, ktorý nie je podmienkou, ale môže zaujať.
  • Mať pripravené odporúčania v angličtině (referencie) od bývalých zamestnávateľov,
  • Zažiadať si o novozélandské daňové číslo (IRD).
  • Vybaviť si medzinárodný vodičský preukaz.
  • Zriadiť si novozélandský bankový účet.
  • Uzavrieť dobré zdravotné poistenie.
  • Poznať svoje daňové povinnosti.

 

Je ťažké nájsť na Novom Zélande prácu, a akého bude pravdepodobne charakteru?

Nový Zéland je krajinou s modernou a perspektívnou ekonomikou. Jeho hospodárska prosperita ťaží predovšetkým z poľnohospodárstva. Na každého obyvateľa spadá cca 20 hospodárskych zvierat. V krajine sa pestuje mnoho plodín, ktoré se vyvážajú - napr. jablká, kiwi, pšenica. Známa je aj novozélandská produkcia vína. Preto na Novom Zélande nájdete prácu najčastejšie v oblasti poľnohospodárstva, rybolovu, lesníctva, vinárstva alebo v turistickom priemysle. Počet pracovných miest se odvíja hlavne od toho, či je zrovna sezóna pre danú aktivitu. Ponuky pracovných miest na sezónne práce sú síce prakticky celý rok, ale hlavná sezóna je od novembra do júna. V sekcii Sezónne práce sa dozviete viac o tom, kedy je najväčšia ponuka pracovných miest a akú prácu môžete očakávať.

 

 

Všetko čo ťa zaujíma o Novom Zélande

Víza na Nový Zéland
Všetko o vízach na Zéland
Štúdium na Zélande
Typy kurzov, mestá a ďalšie možnosti
Školy na Zélande
Detailné profily škôl
Práca na Zélande
Ako si nájsť prácu na Zélande
Ubytovanie na Zélande
Možnosti ubytovania
Cestovanie na Zélande
Navštívte s nami tie najkrajšie miesta
+421 902 383 138 - PO +421 911 383 138 - BA
Kontaktuj nás, radi Ti poradíme


© 2023 Information Planet