Možnosti štúdia na Malte

Štúdium angličtiny na Malte

Malta je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí chcú spojiť učbu angličtiny s prázdninami a dovolenkou.

  • Angličtina je na Malte úradným jazykom spolu s maltčtinou.
  • Školy sú veľmi kvalitné a veľká časť z nich je držiteľkou prestížnych ocenení a akreditácií.
  • Ponuka kurzov je naozaj veľká, môžete študovať kurzy od všeobecnej až po obchodnú angličtinu, alebo si môžete urobiť niektorú z medzinárodných jazykových skúšok.
  • Malta je veľmi kultúrna a ponúka bohaté spoločenské vyžitie - precvičujte jazyk v praxi!
  • Okrem štandardných jazykových kurzov ponúkajú školy na Malte takisto programy spojené s potápaním, plachtením či inými vodnými športami.

Gozo

Je to jeden z ostrovov súostrovia Malty. Je od Malty vzdialený 5 km jazdy trajektom, ale je súčasťou republiky Malta. Jeho hlavným mestom je Victoria. Medzi najväčššie kultúrne zaujímavosti patrí pevnosť Citadella alebo jaskyňa, kde podľa povestí žil Oddyseus s nymfou Kalypso. Gozo je omnoho pokojnejší a kľudnejší než Malta a počet turistov je tu výrazne nižší. Gozo sa zameriava skôr na poľnohospodárstvo, má priaznivé podnebie a krásnu prírodu.

Sliema

Je najväčším turistickým centrom Malty. V meste nájdete najväčšie množstvo barov a obchodov a tiež najviac hotelov a rezidencií. Niekedy bola pokojnou rybárskou dedinkou, ale dnes je významným finančným centrom. Nachádza sa v severovýchodnej časti Malty na pobreží Stredozemného mora a má svojím návštevníkom čo ponúknuť. S mestom St. Julians je spojená promenádou.

St. Julian's

Je miesto, kde to na Malte najviac žije. Toto mesto ležiace na pobreží severne od hlavného mesta Vallety je strediskom cestovného ruchu a nočného života. V časti Paceville nájdete veľké množstvo barov a diskoték, ale dostatok kľudu si môžete užiť napríklad v častiach St. Georges Bay a St. Julians Bay. V St. Julians sa nachádza najviac jazykových škôl a študentských rezidencií.

St. Paul's

St.Paul´s Bay je veľmi rušné prímorské stredisko. Stredomorské podnebie a krásne more láka každoročne turistov z celého sveta. Malta ponúka ideálnu kombináciu pre štúdium, relax a poznávanie bohatej histórie ostrova - nájdete tu vykopávky z obdobia rímskej ríše, romantické uličky s historickými domami i veľké kostoly a katedrály. Angličtina je jedným z dvoch úradných jazykov na Malte a všetci obyvatelia hovoria plynule anglicky.

Swieqi

Je mesto a dedina vzdialená 15 minút jazdy autobusom od Sliemy a St. Julians. Je to oblasť, ktorá bola v minulosti známa najmä poľnohospodárstvom. Svoj pokojný a príjemný ráz si zachovala dodnes. V meste sú krásne štvrte a je domovom pre zástupcov vyššej společenskej triedy na Malte. Je to miesto  veľmi malebné a priateľské.

Gzira

Gzira je mesto s rozlohou asi 1 km2 a nachádza sa medzi mestami Sliema a Msida. Meno Gzira znamená v maltštine ostrov, mesto ho získalo vďaka neďalekého ostrova Manoel Island, ktorý sa nachádza v prístave Marxamsett Harbour. Mesto je známe najmä svojím úžasným výhľadom na hlavné mesto Vallettu, ktoré je v noci krásne osvetlené. Patrónom mesta je Panna Mária z hory Karmel a sviatok sa oslavuje druhú nedeľu v júni.

 

+421 902 383 138 - PO +421 911 383 138 - BA
Kontaktuj nás, radi Ti poradíme

Špičkové jazykové kurzy

v tých najatraktívnejších mestách

St. Julians
Profil mesta a partnerské školy
Sliema
Profil mesta a partnerské školy
St.Pauls Bay
Profil mesta a partnerské školy


© 2023 Information Planet