Turistické víza do Austrálie

Pre koho sú určené tieto víza?

Turistické víza do Austrálie a Obchodné víza do Austrálie (Evisitor 651) sú určené pre tých, ktorí sa chystajú vycestovať do Austrálie za účelom cestovania, dovolenky, návštevy svojich kamarátov, rodiny, alebo krátkodobej obchodnej (business) návštevy (napríklad na seminár, konferenciu, obchodnú schôdzku, atď.) Podmienky turistických víz:

 • Turistické víza Vám umožňujú zotrvať v Austrálii na dobu až 12 mesiacov.
 • Turistické víza do Austrálie majú ročnú platnosť od dátumu udelenia víz a sú viacvstupové. Pri každej návšteve Vám umožnia zostať v Austrálii maximálne 3 mesiace, samozrejme v rámci platnosti Vašich turistických víz. Ak chcete v Austrálii zostať dlhšie ako 3 mesiace, je nutné z Austrálie vycestovať, napríklad na Nový Zéland, Fiji...atď, a potom je možné sa znova do Austrálie vrátiť.
 • Do Austrálie môžete vstúpiť kedykoľvek v priebehu ročnej platnosti víz.
 • Ročná platnosť začína plynúť od doby udelenia víz a nie od doby príletu do Austrálie.
 • O turistické víza do Austrálie odporúčame žiadať  najneskôr 14 dní pred plánovaným odletom.
 • O obchodné víza do Austrálie sa žiada rovnakým online formulárom ako o turistické víza do Austrálie.
 • Na turistické víza je v Austrálii možné študovať maximálne 12 týždňov, pričom študenti nemajú pracovné povolenie ako je to u študentských víz do Austrálie.
 • tieto víza sú poskytované Austráliou zatiaľ bezplatne, a teda neplatíte za nich žiadny vízový poplatok.

 

Ako je možné žiadať o obchodné resp. turistické víza do Austrálie?

 1. Online - elektronickou formou (najrýchlejší spôsob), tzv. E-visa 651. V Information Planet Vám tieto obchodné či turistické víza do Austrálie sprostredkuje špecializovaný konzultant priamo cez online systém austrálskej ambasády za 40 EUR vrátane DPH. Stačí kliknúť na link nižšie a vyplniť jednoduchý slovenský formulár a o ostatné sa už postaráme my. Pokiaľ plánujete v Austrálii študovať a odcestovať do Austrálie na turistická víza, Information Planet Vám tieto víza sprostredkuje zdarma. Pre viac informácií na Slovensku, prosím, kontaktujte nášho špecialistu na Austráliu - Martin Herdický mherdicky@informationplanet.sk ; 0902 38 31 38

 

Žiadosť o e-visitor online

POZOR: U žiadateľov starších ako 70 rokov si austrálska ambasáda môže vyžiadať špeciálnu lekársku prehliadku, tzv. "Fit for Travel". Ambasáda môže navyše požadovať predloženie zmluvy o cestovnom poistení pro takéhoto žiadateľa.

 

Aké sú výhody podania žiadosti o turistické víza prostredníctvom našej agentúry?

 • Poradíme Vám, aké dokumenty k vízam potrebujete.
 • Celú žiadosť za Vás pripravíme a vyplníme za Vás priamo prostredníctvom oficiálnej webovej stránky austrálskej ambasády www.border.gov.au. Vzhľadom na to, že využívame priamo online systém austrálskej ambasády, výsledky Vašej žiadosti sú známe vo väčšine prípadov ihneď, resp. do niekoľkých dní po vyplnení žiadosti.
 • Poradíme Vám, aké ďalšie dokumenty budete potrebovať v prípade, ak by si ich austrálsky imigračný úrad vyžiadal.
 • Máte možnosť túto žiadosť vyplniť v slovenčine priamo do nášho online dotazníka a my za Vás celú žiadosť vyplníme v angličtine.
 • Túto službu Vám poskytneme za minimálny servisný poplatok 40 EUR.
 • Celú vašu žiadosť za Vás skontrolujeme, a prípadne opravíme pred odoslaním. Kontrolu prevedú priamo naši špecialisti na Austráliu.
 • Pre podanie žiadosti nemusíte nikam posielať svoj cestovný pas.
 • Rozhodnutie o udelení víz Vám príde priamo na Váš e-mail.
 • Pomôžeme Vám zaistiť ubytovanie v Austrálii a iné služby priamo v kanceláriách našej agentúry v Austrálii.
 • Naši špecialisti Vám poradia ako a kde cestovať v Austrálii a zamestnanci v našich kanceláriách v Austrálii Vám budú v priebehu Vášho pobytu k dispozícii.


Kedy žiadať o predĺženie turistických víz v Austrálii?

V Austrálii je možné turistické víza predĺžiť, odporúčame však požiadať o predĺženie aspoň 2 týždne pred koncom platnosti Vašich súčasných víz.

Naši poradcovia v Information Planet v Austrálii Vám pomôžu víza predĺžiť.

 

Cestovné poistenie do Austrálie

Prípadné lekárske ošetrenie môže byť v Austrálii veľmi drahé, preto je vhodné si zariadiť poistenie liečebných nákladov. Naši zamestnanci Vám radi poradia, aké poistenie bude pre Vás najvhodnejšie.

 

 

Všetko čo Ťa zaujíma o Austrálii

Víza do Austrálie
Všetko o vízach do Austrálie
Štúdium v Austrálii
Typy kurzov, mestá a ďalšie možnosti
Školy v Austrálii
Detailné profily škôl
Práca v Austrálii
Ako si nájsť prácu v Austrálii
Ubytovanie v Austrálii
Možnosti ubytovania
Cestovanie po Austrálii
Navštívte s nami tie najkrajšie miesta


© 2015 Information Planet