Hľadanie práce v Kanade

Nájsť prácu po prílete do Kanady trvá rôzne dlho a do značnej miery to závisí na úrovni vašej angličtiny, na vašich schopnostiach a samozrejme na aktuálnej ponuke. Pokiaľ chcete pomoc pri vyhľadávaní práce ešte pred odletom do Kanady, alebo na mieste, viac informácií nájdete v sekcii Zaistenie práce v Kanade. Samozrejme je výhodou, ak už do Kanady idete za konkrétnou pracovnou ponukou. Pokiaľ to nie je váš prípad, pripravili sme pre vás pár tipov.

 

Čo robiť najprv po prílete do Kanady?

Aby ste si vôbec mohli začať prácu v Kanade hľadať, musíte mať samozrejme:

  • platné pracovné povolenie
  • taktiež si musíte vybaviť tzv. SIN číslo, bez ktorého vás nikto nemôže zamestnať.
  • pokiaľ chcete pracovať v oblasti zdravotníctva, potravinárstva, poľnohospodárstva alebo s deťmi, potom ešte pred odletom musíte absolvovať zdravotnú prehliadku u niektorých zo špecializovaných lekárov

Keď budete mať všetky dokumenty vybavené (povolenie, SIN číslo, poistenie, životopis, sprievodný list, resp. referencie) môžete sa začať uchádzať o pracovné miesto. Vybavovanie formalít vám bude trvať rôzne dlho, obvykle približne do 2 týždňov, preto je nutné mať dostatočné finančné zabezpečenie na začiatku pobytu. Študent by mal mať pri vstupe do krajiny minimálne 2500 CAD. Nezabudnite si pred odchodom do Kanady skontrolovať vo vašej banke, či vaša kreditná karta platí i v zahraničí - budete ju často potrebovať k platbe cez internet, pri požičiavaní auta a pod.

 

Užitočné odkazy pre hľadanie práce v Kanade

SIN číslo

Životopis

Bankový účet

 

Ako hľadať prácu?

Pokiaľ ste si prácu nenašli ešte pred odchodom do Kanady, máte niekoľko možností, ako môžete postupovať. Najprv si starostlivo vyberte mesto (oblasť), do ktorej pôjdete pracovať. Obvykle odporúčame hľadať prácu v oblastiach v blízkosti veľkých miest, ako je Vancouver, Toronto, Ottawa, Montreal, Calgary.

Existujú rôzne spôsoby, ako si môžete v Kanade nájsť prácu alebo stáž. Pokiaľ sa rozhodnete zúčastniť programov ako Internship alebo Co-op Work Program, tak vám platenú/neplatenú stáž nájde škola, v ktorej budete študovať. Pokiaľ ale idete do Kanady len za účelom práce, potom môžete hľadať zamestnanie samostatne na internetových stránkach a v inzerátoch, alebo sa môžete obrátiť na agentúry, ktoré sa špecializujú na program mobility mládeže.

 

Internetové stránky vhodné k hľadaniu práce:

www.careerbuilder.com

www.canadajobs.com

www.craigslist.org - užitočný odkaz aj pri hľadaní ubytovania, kúpe alebo predaji nábytku a pod.

www.hotjobs.ca

www.monster.ca

www.working.com

 

 

Všetko čo ťa zaujíma o Kanade

Víza do Kanady
Všetko o vízach do Kanady
Štúdium v Kanade
Typy kurzov, mestá a ďalšie možnosti
Školy v Kanade
Detailné profily škôl
Práca v Kanade
Ako si nájsť prácu v Kanade
Ubytovanie v Kanade
Možnosti ubytovania
Cestovanie v Kanade
Navštívte s nami tie najkrajšie miesta
+421 902 383 138 - PO +421 911 383 138 - BA
Kontaktuj nás, radi Ti poradíme


© 2023 Information Planet