Štúdium v Kanade

Aké sú tvoje plány v Kanade?

IP ti so všetkým pomôže!

Study & Work program
Štúdium s cieľom emigrovať
Working Holiday víza
 • Kanada každoročne prijíma viac než 150 000 zahraničných študentov
 • Kanada je multikultúrna krajina, kde sú si všetci rovní, a každý je vítaný
 • Ponúka ideálnu príležitosť študovať 2 svetové jazyky zároveň - angličtina a francúzština sú federálnymi jazykmi
 • Školy ponúkajú možnosť štúdia angličtiny a taktiež veľké množstvo odborných kurzov.
 • Pri štúdiu odborného alebo vysokoškolského kurzu máte možnosť pracovať 20 hodín týždenne a znížiť si tak náklady na štúdium
 • Tamojšie jazykové školy sú preverené rokmi praxe, ponúkajú vysoký štandard za priaznivú cenu
 • V Kanade sa dá študovať na mnohých miestach, ale najznámejšími sú Vancouver, Toronto a Montreal

Čo vám môžeme ponúknuť?

 • štúdium angličtiny
 • štúdium na stredných školách
 • štúdium na odborných, pomaturitných školách
 • vysokoškolské štúdium

Školy, s ktorými spolupracujeme, si veľmi starostlivo vyberáme. Záleží nám na dobrých referenciách od študentov a na osobnom prístupe školy. Preto v súčasnej dobe spolupracujeme len s poprednými jazykovými, odbornými a vysokými školami v Kanade.

Štúdium v Kanade sa v súčasnej dobe teší stále väčšej obľube, avšak celkové percento slovenských študentov je menšie než 1 % z celkového počtu. Preto sa nemusíte báť, že by ste sa na hodinách stretli so slovensky hovoriacimi kolegami.

Ak potrebujete poradiť s výberom školy, s lokalitou štúdia, alebo máte všeobecné otázky k jednotlivým typom škôl, obráťte sa priamo na našich poradcov.

Prinášame vám prehľad najpopulárnejších miest v Kanade.

Vancouver

Vancouver je tretie najväčšie mesto Kanady, nachádza sa v provincii Britská Kolumbia. Je to prístavné mesto, ktoré leží na pobreží Tichého oceánu. Ten taktiež priaznivo ovplyvňuje klímu, ktorá je veľkým plusom Vancouveru. Spojenie príjemného podnebia a nádhernej scenérie tvorenej morom a horami s ideálnymi podmienkami pre lyžiarov z neho robí jedno z najobľúbenejších a najviac navštevovaných miest Severnej Ameriky. Vancouver sa v posledných 5 rokoch umiestňuje na prvých miestach rebríčkov miest sveta podľa kvality života vo výskumoch rôznych organizácií. V roku 2008 sa stal podľa National Geographic najlepším mestom na život. Vancouver je domovom mnohých basketbalových a hokejových tímov a v roku 2010 hostil zimné olympijské hry. Mnoho disciplín prebiehalo v zimnom stredisku Whistler, ktorý je vzdialený len necelé dve hodiny jazdy od Vancouveru. Príďte sa pozrieť aj vy!

Profil mesta a prehľad škôl

Toronto

Toronto je najväčšie a najľudnatejšie kanadské mesto. Je umiestené na brehu jazera Ontario v rovnomennej provincii. Je ekonomickým a kultúrnym centrom celej Kanady. Mesto je známe svojím multikultúrnym charakterom, pričom až 49 % obyvateľov uvádza, že sa narodilo mimo Kanady. Mesto je sympatické nízkou kriminalitou, čistým a priateľským prostredím a vysokou životnou úrovňou. Rovnako ako Vancouver je Toronto domovom mnohých známych športových klubov ako sú napríklad Toronto Maple Leafs (NHL), Toronto Raptors (NBA) a ďalšie. Z turistických zaujímavostí môžeme poukázať na Toronto Zoo (jedna z najväčších na svete), Národná galéria, Budova Národného baletu, Baťove Múzeum a z prírodných krás napríklad neďaleké Niagarské vodopády.

Profil mesta a prehľad škôl

Calgary

Calgary je atraktívne a dynamicky sa rozvíjajúce mesto v juhozápadnej časti provincie Alberta. Nachádza sa na brehoch rieky Bow River, v blízkosti majestátnych Skalistých hôr. Aj keď je považované za jedno z najslnečnejších miest (300 slnečných dní v roku), tak v zime sa môžu teploty dostať až na -40 stupňov. Vďaka týmto podmienkam sa mesto stalo hostiteľom zimných olympijských hier v roku 1988 a športoviská vybudované pri tejto príležitosti dodnes celoročne slúžia na športové účely. Calgary je jedno z najbohatších miest Kanady, a preto ponúka mnoho pracovných príležitostí aj pre študentov. Je ideálnym miestom, kde sa zábava snúbi s prácou, kde sa môžete kochať krásnou prírodou a kde stretnete priateľských ľudí.

Profil mesta a prehľad škôl

Ottawa

Ottawa je hlavné mesto Kanady, nachádza sa vo východnej časti provincie Ontario. Je domovom budovy Kanadského parlamentu a nájdete tu taktiež Veľvyslanectvo Slovenskej republiky. Rovnako ako zvyšok Kanady aj Ottawa žije hokejovým životom. Ottawa Senators sú jedným z najlepších tímov NHL. Kultúrnym centrom je Byward Market, kde nájdete viac ako 80 reštaurácií, mnoho obchodov, barov a klubov. Mesto žije v rytmoch mnohých hudobných štýlov, v lete je čas festivalov; festival jazzu, blues či folku láka ľudí z celého sveta. Ottawa je skrátka mesto, kde sa budete baviť celý rok.

Profil mesta a prehľad škôl

Victoria

Pokúste sa predstaviť si mesto s krásnou architektúrou 19. storočia, obklopené nádhernými záhradami s borovicami, na horizonte s morom a s vrcholkami hôr pokrytými snehom. Tak to je Victoria, známa ako mesto záhrad, hlavné mesto provincie British Columbia a súčasne najslnečnejšie mesto na západnom pobreží Kanady. Nachádza sa úplne na juhu ostrova Vancouver, iba 137 km severozápadne od amerického Seattlu, má 308 000 obyvateľov a miernu klímu s príjemnými teplotami po celý rok. K tradične najobľúbenejšiemu programu patrí návšteva vyhlásených reštaurácií, nákupných centier či piknik v mestskom parku. Ale žiadny návštevník by si nemal nechať ujsť jednodenný výlet na lodi do severných ľadových vôd, kde predvádzajú svoje akrobatické kúsky veľryby.

Profil mesta a prehľad škôl

Montreal

Montreal je druhé najväčšie mesto Kanady, ktoré sa nachádza na Montrealskom ostrove na sútoku rieky Ottawy a rieky Svätého Vavrinca v provincii Québec. Québec je jedinou provinciu Kanady, kde je angličtina menšinovým jazykom a prevláda francúzština. Montreal je teda vhodným miestom pre štúdium oboch jazykov. Mesto obklopuje panenská príroda a ono samotné je plné parkov, záhrad a krásnej architektúry, ktorá je súčasťou francúzskeho dedičstva. Montreal sa preslávil usporiadaním Expa v roku 1967 a na svoj úspech nadviazal v roku 1976, keď hostil XXI. letné olympijské hry.

Profil mesta a prehľad škôl

Whistler

Whistler je horské stredisko v provincii Britská Kolumbia. Nachádza sa pri diaľnici Highway 99, ktorá je známa ako Sea to Sky Highway. Whistler je vzdialený len 2 hodiny jazdy od Vancouveru a len asi 45 km od Squamish, raja horolezcov. Mesto vyhralo niekoľko ocenení za svoju architektúru a každoročne je lyžiarskymi a snowboardovými časopismi označované za jedno z najlepších horských stredísk v Severnej Amerike. Práve preto sa Whistler podieľal na organizácii zimných olympijských hier 2010. Okrem zimných športov sa môžete oddávať odpočinku v kúpeľných centrách, vyskúšať zjazd na horských bicykloch, horolezectvo, turistiku, rafting, kayaking a mnoho ďalších športov. Ak práve nie ste športovými nadšencami, i tak sa vo Whistleri určite nudiť nebudete. Mesto má len asi 10 000 obyvateľov, ale každoročne ho navštívia asi 2 milióny návštevníkov. Vďaka tomu na Vás čaká bohatá ponuka kultúrneho programu prehliadka adrenalínových športov, množstvo koncertov, open-air festivalov a mnoho ďalších akcií.

Profil mesta a prehľad škôl

Všetko čo ťa zaujíma o Kanade

Víza do Kanady
Všetko o vízach do Kanady
Štúdium v Kanade
Typy kurzov, mestá a ďalšie možnosti
Školy v Kanade
Detailné profily škôl
Práca v Kanade
Ako si nájsť prácu v Kanade
Ubytovanie v Kanade
Možnosti ubytovania
Cestovanie v Kanade
Navštívte s nami tie najkrajšie miesta


© 2023 Information Planet