Study & Work programy v Kanade

Špeciálnym typom programov v Kanade sú  Study & Work (Co-op) programy. Tieto programy pozostávajú z dvoch častí - štúdia a práce. Okrem zlepšenia angličtiny a nadobudnutia nových kvalifikácií, tak majú študenti možnosť získať prax a niečo si aj zarobiť!

Študenti najskôr absolvujú štúdium, behom ktorého sa nielen zlepšia v jazyku, ale taktiež sa aj naučia, ako to chodí v Kanade pri hľadaní práce. Pri Co-op programoch si môžete z ponuky kurzov ako sú napríklad English for Business, Hospitality Management alebo Customer Service Diploma. Pri štúdiu je možné pracovať v obmedzenom čase 20 hodín/ týždeň. V druhej polovici programu potom majú možnosť svoje znalosti uplatniť priamo v praxi a môžu už len pracovať (40 hodín do týždňa)!

Základné informácie o Study & Work programoch:

  • zväčša trvajú 24 - 48 týždňov
  • štúdium a práca sú vždy v pomere 1:1
  • čím viac hodín týždenne strávite štúdium, tým viac hodín týždenne môžete odpracovať
  • študijnú časť musí študent vždy absolvovať ako prvú 
  • pracovať je možné už behom štúdia

Po skončení štúdia si študenti môžu vybrať, či  si chcú nájsť prácu sami alebo im ju má nájsť škola. Škola je obvykle schopná zaistiť buď neplatenú stáž v odbore (tzv. internship) alebo platenú prácu (najčastejšie v oblasti gastronómie a služieb). Pokiaľ pracovnú ponuku vybavuje škola, vyžaduje si obvykle minimálnu dĺžku pobytu 16 + 16 týždňov..

 

Pre viac informácií ohľadom Co-op programov, podrobných cenových kalkulácií a procese vybavovania nás neváhajte kontaktovať!

 

 

Všetko čo ťa zaujíma o Kanade

Víza do Kanady
Všetko o vízach do Kanady
Štúdium v Kanade
Typy kurzov, mestá a ďalšie možnosti
Školy v Kanade
Detailné profily škôl
Práca v Kanade
Ako si nájsť prácu v Kanade
Ubytovanie v Kanade
Možnosti ubytovania
Cestovanie v Kanade
Navštívte s nami tie najkrajšie miesta
+421 902 383 138 - PO +421 911 383 138 - BA
Kontaktuj nás, radi Ti poradíme


© 2023 Information Planet