Stredná škola na Novom Zélande

 • Charakteristika
 • Popis programu
 • Vzdelávací systém
 • Deň v škole
 • Ubytovanie
 • Cena

Charakteristika

 

Nový Zéland - ostrovy prírodných krás, zasnežených hôr a svetlozelených lesov. Na žiadnom ostrove na svete nenájdete toľko rozličných prírodných úkazov ako na novozélandskom. 

Na Novom Zélande ponúkame program, v rámci ktorého máte možnosť stráviť rok alebo semester v jednej z najžiadanejších a najatraktívnejších destinácií sveta. Študent si môže školu vybrať na základe svojich vlastných preferencií, záujmov, znalosti angličtiny a iných vlastných kritérií.

 

Nový Zéland je multikultúrna, moderná krajina s populáciou cca 4 milióny obyvateľov. Pôvodní obyvatelia Nového Zélandu - Maori - tvoria približne 15% z celkového počtu obyvateľov. 

 

 

Školský rok na Novom Zélande začína v januári alebo februári a je rozdelený do štyroch semestrov. Končí na konci novembra, alebo na začiatku decembra. Medzinárodní študenti musia študovať angličtinu, plniť si včas povinnosti, odovzdávať všetky zadania a komunikovať v angličtine. Predpokladá sa, že budú brať školu seriózne a budú rešpektovať svojich učiteľov a spolužiakov. Na Novom Zélande máme v ponuke okrem zmiešaných škôl aj čisto dievčenské alebo chlapčenské školy. V rámci programu si môžte vybrať z viacerých škôl a destinácií. Záleží na tom, či chcete žiť v horách, blizko lesa, vo väčšom meste, na vidieku, na farme alebo v blízkosti mora. 

Information Planet ponúka aj špeciálny Outdoor Education Program, ktorý je unikátny len pre Nový Zéland a zameriava sa na dobrodružstvo a šport v prírode z praktického aj teoretického hľadiska. 

Popis programu

Ponúkané lokality

Študenti budú umiestnení na konkrétne miesta v rámci Nového Zélandu podľa ich voľby, napríklad Auckland alebo Christchurch ale aj mnohé iné lokality.

   

 

Podmienky prijatia do programu

 • vek 13 - 18 rokov
 • dobrý zdravotný stav
 • minimálne priemerné študijné výsledky za posledné 2 roky štúdia
 • vstupný test z anglického jazyka (minimálne na 50 bodov), ktorý sa vypracuje v našej kancelárii. 
 • samostatnosť, motivácia, pozitívny prístup k programu a snaha prispôsobiť sa

 

Vybavenie škôl

Väčšina novozélandských škôl štandardne poskytuje:

 • vysoký akademický štandard
 • množstvo individuálnych aj skupinových športov v priestoroch školy alebo v jej blízkosti
 • rôzne oddychové aj pracovné aktivity (fotografovanie, divadlo, diskusie, spoločenské kluby, hudba atď.)
 • školské výlety
 • odborné poradenstvo

a je vybavená:

 • počítačovými, vedeckými a jazykovými laboratóriami
 • špecializovanými učebňami (technické, hudobné, umelecké, divadelné, kuchynské atď.)
 • knižnicami a študijnými miestnosťami
 • telocvičňami a ihriskami, prípadne bazénmi

Vzdelávací systém

Vzdelávací systém na Novom Zélande

Vzdelávací systém na Novom Zélande je celosvetovo uznávaný, moderný a prístupný pre všetkých, ktorý chcú študovať. V systéme sú skombinované overené tradičné metódy s prvkami inovatívnosti a kreativity tak, aby študenti boli pripravení na život v 21. storočí. Štúdium je zamerané na študenta, jeho samostatnú prácu tak ako aj na prácu v tíme, riešenie rozličných problémov a využívanie kreativity. Každý študent má šancu vyvinúť a využiť svoj potenciál naplno, rozvíjať či už svoje akademické poznatky alebo odborné zručnosti. Všetky aspekty novozélandského školského systému prešli za posledné roky výraznými zmenami a vyústili do nových metód vzdelávania. 

Štátne školy sú na Novom Zélande dotované vládou školská dochádzka Zélande trvá do 11. ročníka (od 6 do 16 rokov), ale väčšina študentov pokračuje v študovaní aj v 12. a 13. ročníku.  V ponuke sú obe zmiešané školy ale aj výlučne chlapčenské alebo dievčenské.  Väčšina detí začína školskú dochádzku od piateho roka života, hoci povinná školská dochádzka začína o rok neskôr. 

Školský rok je rozdelený do štyroch semestrov s šesť týždňovými prázdninami v lete a tromi dvojtýždňovými prázdninami medzi jednotlivými semestrami. Prvý semester začína na začiatku Februára a trvá do polovice Apríla. Druhý semester začína koncom Apríla a vyučovanie trvá do začiatku Júla. Tretí semester má začiatok v polovici Júla a končí na konci Septembra a posledný, teda štvrtý semester je od polovice Októbra do polovice Decembra. Taktiež je dôležité poznamenať, že vo všetkých školách na Novom Zélande sa nosia uniformy. 

Od prvého po desiaty ročník, sú schválené takzvané národné vyučovacie osnovy, kde sa vyučujú klasické predmety ako napríklad: angličtina, umenie, telesná výchova, cudzie jazyky, matematika, štatistika, veda, spoločenskovedné predmety a technológia. V 11. ročníku si študenti vyberajú aj spomedzi voliteľných predmetov a zameriavajú sa na to, čo ich baví. V ponuke voliteľných predmetov sú v ponuke aj: Filmová produkcia, Verejný prejav, Rockové kapely, Grafický dizajn, Maorské štúdiá, Potápanie, Bicyklovanie, Výroba nábytku, Odevný dizajn, Turizmus, Fyzika, Potravinárske technológie, Sochárstvo, Maliarstvo.

Novozélandské školstvo dáva učiteľom flexibilitu a môžu pri vyučovaní využívať nielen teoretické, ale aj praktické poznatky z ich praxe. Taktiež si môžu upravovať učivo na základe potrieb ich študentov.

Deň v škole

 

Typický deň na novozélandskej škole 

Vyučovanie na základných školách trvá zvyčajne od 09:00 do 15:00. Študenti sú v stále v jednej triedy a majú jedného učiteľa na všetky predmety. Počas vyučovania majú niekoľko krátkych prestávok a jednu dlhšiu prestávku, ktorá slúži na obed. Niektoré školy majú pravidlá týkajúce sa toho, čo si dieťa môže so sebou priniesť na desiatu a obed. 

Na stredných školách je vyučovací deň o niečo dlhší a zvyčajne trvá od 08:30 do 16:00. Vyučovacie hodiny sú v rozmedzí 50 minút a jednej hodiny. Medzi hodinami sú taktiež krátke prestávky a jedna dlhšia, obedná prestávka. Študenti majú počas jedného dňa zvyčajne päť alebo šesť vyučovacích hodín. 

 

08:30 - 09:30 angličtina
09:30 - 09:35 krátka prestávka
09:35 - 10:35 matematika
10:35 - 10:40 krátka prestávka
10:40 - 11:40 umenie
11:40 - 12:40 obed
12:40 - 13:40 telesná výchova
13:40 - 13:45 krátka prestávka
13:45 - 14:45 turizmus
14:45 - 14:50 krátka prestávka
14:50 - 15:50 fyzika

 

Po vyučovaní majú študenti zvyčajne mimoškolské aktivity, ktoré sú zamerané na šport. 

Športové aktivity na školách

Novozélandské školy ponúkajú mnoho aktivít po vyučovaní. Študenti sa ich môžu zúčastňovať zvyčajne zadarmo. Väčšina škôl ponúka tieto športy pre chlapcov aj dievčatá.

Medzi športy, ktoré ponúka väčšina škôl patria: aerobik, badminton, basketbal, judo, bicyklovanie, kriket, spoločenské tance, hokejbal, curling, veslovanie a veľmi populárny netbal.

Ubytovanie

 

Hostiteľská rodina

Hostiteľské rodiny na rok, alebo semester poskytnú domov študentom výmenných programov. Vrámci exkluzívneho programu sú rodiny starostlivo vyberané a okrem ubytovania a stravy poskytnú študentom oveľa viac. Poskytujú skvelú starostlivosť, možnosť tráviť víkendy spoločne, výlety do okolia, možnosť oslavovať všetky miestne sviatky vrámci rodiny. Počas sviatkov študenti spoznajú aj rodinných známych a príbuzných hostiteľskej rodiny a stanú sa tak jej úplnou súčasťou na určitý čas. Okrem toho, všetky hostiteľské rodiny sú v blízkosti školských autobusových zastávok, ktoré vozia študentov do škôl

Izba je zvyčajne len pre jedného študenta, ale môže sa stať, že v hostiteľskej rodine sú dvaja zahraničný študenti, ktorý zdieľajú spoločnú izbu (v tomto prípade bude potrebný súhlas oboch študentov). Izba je klasicky vybavená posteľou, skriňou a písacím stolom, aby sa študent mohol pripravovať na štúdium. Čo sa týka stravy, hostiteľské rodiny zabezpečujú raňajky, večere a zabalený obed do školy od pondelka do piatku. Cez víkendy má študent v hostiteľskej rodine zabezpečenú stravu od raňajok po večeru. Študenti majú možnosť si zakúpiť obed aj v škole, avšak ten si musia zaplatiť z vlastných finančných prostriedkov. 

Okrem hostiteľskej rodiny bude študent môcť v prípade problémov kontaktovať aj pracovníka našej partnerskej agentúry, ktorá má pobočku na Novom Zélande. Hneď na začiatku programu dostane študent aj jeho rodičia priamy kontakt na tohto pracovníka, na ktorého sa bude môcť obrátiť kedykoľvek počas trvania programu.

Cena

Cena programu:

Cena programu na Novom Zélande sa začína od 16 695 NZD za semester a od 31 445 NZD za akademický rok na štátnej škole v Aucklande. Cena školného za štátnu školu v Christchurch je od 15 490 NZD za semester a od 27 845 NZD za akademický rok.

V cene programu je zahrnuté:

 • prípravné materiály
 • pred-orientačné stretnutie
 • ubytovanie v starostlivo vyberanej hostiteľskej rodine
 • umiestnenie a vzdelávanie
 • pomoc s vybavením víz
 • pomoc s vyhľadaním vhodného dopravného spojenia
 • kontakt a starostlivosť pracovníka našej partnerskej agentúry v okolí školy
 • tiesňová linka, 24-hodinová podpora
 • vyzdvihnutie na letisku a transport 
 • diplom po ukončení programu

Ohľadom ceny programu a ponúkaných lokalít nás, prosím, kontaktujte.

Extra aktivity za príplatok:

 • spoznávanie Severného ostrova
 • spoznávanie Južného ostrova

Stiahnite si zdarma brožúru "ŠTÚDIUM NA STREDNEJ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ"

Zaži High School

v tých najatraktívnejších destináciách

USA
Americký sen máš na dosah !
Austrália
High School v krajine klokanov!
Kanada
Zaži to pravé kanadské dobrodružstvo
Nový Zéland
Zaži krajinu Pána prsteňov!
Anglicko
Uži si Londýn a iné krásy Anglicka!
Írsko
Spoznaj čaro malebného Írska !


© 2023 Information Planet