Letné kurzy nemčiny pre mládež 12 - 16 rokov

 • Charakteristika školy
 • Kurzy
 • Ubytovanie
 • Nástupné termíny
 • Cena

Charakteristika školy

Rozmýšľate nad efektívnym letným štúdiom nemeckého jazyka v Nemecku a chcete si popritom vychutnať leto na maximum? Spojte príjemné s užitočným a skombinujte špičkové štúdium nemčiny na prestížnej škole DID.

DID deutsch institut vznikla v roku 1970 a patrí medzi najväčšie a najprestížnejšie inštitúcie v oblasti výučby nemeckého jazyka na svete (je akreditovaná viacerými významnými organmizáciami ako German Language Society, je členom EAQUALS). Jej názov sa zhoduje s jej základnou filozofiou a to:  deutch in deutschland, čo znamená nemčina v Nemecku. Už takmer 50 rokov sa škola DID zameriava na kvalitnú výučbu nemeckého jazyka a presviedča sa o správnosti svojej filozofie, že najľahším a najlepším spôsobom pre naučenie sa nemčiny je práve štúdium v Nemecku.  

Vyše 5 000 DID študentov sa každoročne presviedča o tom, že nemecký jazyk nie je len o samotnom učení, ale takisto o spoznávaní každodenného života a kultúry, histórie, štýlu života v meste či na vidieku - je to jednoducho o objavovaní Nemecka!   

Letné mládežnícke jazykové kurzy (12-16 rokov) prebiehajú v mestách AschaffenburgPotsdam.

 

Aschaffenburg

Napriek tomu, že mesto Aschaffenburg sa radí svojou veľkosťou medzi malé mestá (s počtom obyvateľov 65 000), má výborné dopravné spojenie porovnateľné s veľkými destináciami. Leží na oboch brehoch rieky Main, od letiska vo Frankfurte je vzdialený cca 40 km východne a teda do tejto destinácie sa môžete dostať bez problémov z ktorejkoľvek časti sveta a naopak.

Jednou z najkrajších pamätihodností je renesančný zámok Johannisburg a jeho krásna scenéria - zámok sa odráža v rieke Main. Prejdite sa po nádhernom parku Schönbusch Park, ktorý sa nachádza 3 km juhozápadne od centra mesta. Objavíte nádherné záhrady, krásne upravené okolie, zelené zákutia či malý neoklasický zámok na konci jazera (vstup doň je zdarma). Počas leta si môžete prenajať loďku a previezť sa po jazere. Klíma je veľmi priaznivá, letá zvyknú bývať teplé a suché. Mesto žije rušným spoločenským životom – celoročne sa tu usporadúvajú rozličné festivaly, výstavy, koncerty či kultúrne podujatia (napr. obľúbený Stadtfest v auguste).

Študenti sa tak môžu tešiť na efektívne strávené leto, kde spoja príjemné s užitočným a domov si donesú nielen zlepšenú nemčinu ale aj množstvo super zážitkov či nových priateľstiev.

 

Potsdam

Ak rozmýšľate nad vhodným miestom pre štúdium nemeckého jazyka, Potsdam stojí určite za zváženie. Toto malebné nemecké mesto leží uprostred nádhernej brandenburgskej krajiny. Je povestné pre svoju priateľskú atmosféru, bohatú históriu či filmový priemysel, zároveň je aj obchodným centrom. Mesto je inovatívne a plné mladých ľudí, nájdete tu množstvo výskumných inštitútov (vyše 30) a škôl. Zaraďte sa aj vy medzi študentov, ich počet v meste sa pohybuje až okolo 15%!

Obľúbeným dopravným prostriedkom v meste je bicykel – ním sa poľahky dopravíte v podstate do ktorejkoľvek časti mesta. Za 38 minút vlakom sa dostanete do Berlína. Blízkosť tejto nemeckej metropoly len umocňuje rozdielnosť a kontrastnosť týchto dvoch miest. Potsdam je známy pre svoju bohatú históriu -  v minulosti bol rezidenciou pruských kráľov a panovníkov, (dnes je hlavným mestom federálneho štátu Brandenburg). Pri potulkách mestom určite nevynechajte nádherné parky a paláce ”Sanssouci“ (Sans-Souci Palace, New Palace, Orangery Palace), ktoré sú najväčším pamiatkovým komplexom v krajine zapísaným v zozname svetového dedičstva. Mladých ľudí môže zaujať aj nasledovná informácia – vo filmovom štúdiu Babelsberg sa natáčajú viaceré medzinárodné veľkofilmy.

Kurzy

Štandardný kurz nemčiny pre mladých študentov zahŕňa všetko, čo si pod pojmom prázdninový letný kurz predstavujete. Učíte sa nemecký jazyk a popritom máte jedinečnú príležitosť objavovať hostiteľskú krajinu, spoznávať nových kamarátov a vychutnať si voľný čas popri škole. Popri 4 hodinách štúdia nemeckého jazyka budete mať dostatok času aj na objavovanie krajiny, športové aktivity či zábavu. Samozrejme, štúdium a celý program je prispôsobený pre mladšiu vekovú kategóriu.

 

Druh kurzu:  Štandardný kurz

Vek:  12-16 rokov

Predmet: Všeobecná nemčina

Mestá:  Aschaffenburg | Potsdam

Dĺžka kurzu: 2-4 týždne

Termíny:  25.06. - 22.07.2017

Jazyková úroveň:  A1 - B2 (nevhodné pre začiatočníkov)

Rozvrh:  9:00 - 12:30

Počet hodín: 20 hodín/týždeň

Počet študentov v triede: 10 až 12 (max. však 15)

Študijné materiály: Zahrnuté v cene

Program s aktivitami: 4x do týždňa a 1x počas víkendu

Ubytovanie: Hostiteľská rodina (dvojlôžková izba s plnou penziou)

 

Učitelia si dávajú záležať, aby hodiny boli pútavé, praktické, kreatívne a špecificky navrhnuté pre mladých študentov, aby sa dosiahlo sebavedomé používanie nemeckého jazyka  a napredovanie v čo najväčšej možnej miere. Študenti sa učia jazyk hravou formou v priateľskej atmosfére, rovnaká pohodová a rodinná atmosféra panuje aj na mieste ubytovania.

Ubytovanie

Ubytovanie v hostiteľskej rodine 

Ubytovanie v hostiteľskej rodine je výbornou možnosťou ako neustále komunikovať v nemeckom jazyku (a to aj mimo školy), zároveň sa učíte a spoznávate novú kultúru a život uprostred nemeckej komunity. Hostiteľské rodiny sú na základe vašich preferencií a požiadaviek starostlivo vyberané a tešia sa na Váš príchod. Mnohokrát sa hostiteľská rodina stáva pre študenta akousi druhou rodinou.

Pri vypisovaní žiadosti je dobré uviesť čo najviac informácií o Vás, Vašich návykoch, stravovacích požiadavkách prípadne možných alergiách a pod. Dáme si záležať, aby vo Vašej hostiteľskej rodine nebol žiaden iný študent (spravidla dvojlôžkové izby), ktorý by rozprával Vašim materinským jazykom a Vy tak budete v autentickom nemeckom prostredí.  

Dostupnosť z miesta ubytovania do školy – maximálne 45 minút (autobusom, vlakom)

Typ izby: dvojlôžková

Strava: plná penzia  - raňajky, obed, večera

V prípade vegetariánskej, bezlepkovej alebo nemliečnej stravy nám prosím dajte vopred vedieť.

Nástupné termíny

Nástupné termíny:

Mestá Aschaffenburg a Potsdam

jún

25.06.2017

 

júl

02.07.2017

09.07.2017

Cena

CENA

Jazykový kurz sa pohybuje od 1100 Eur /2 týždne.

Dĺžka kurzu

Cena v

2 týždne

1.100

3 týždne

 1.650

4 týždne

 2.200

Príplatok za single izbu / týždeň

 75

Dodatočný deň

75

 

 

Doprava – jeden smer (8.00 – 20.00) Letisko: Frankfurt (FRA)/ Berlín (BER) alebo hlavná vlaková stanica

 

70

Doplatok za jednosmernú dopravu mimo štandardných hodín

+ 35

Doplatok za dopravu mimo štandardných hodín

+ 35

Doprava z/ na vlakovú stanicu v mieste kurzu (hostiteľskou rodinou) v deň príchodu/odchodu – jeden smer

 

25

 

Cena zahŕňa:

 • 20 hodín nemčiny za týždeň
 • Vstupný test
 • Študijné materiály
 • Certifikát o absolvovaní kurzu
 • Ubytovanie v hostiteľskej rodine (dvojlôžková izba, plná penzia)
 • Riadený program s aktivitami: 4 aktivity cez týždňa a 1 výlet cez víkend, vrátane ceny vstupného (pokiaľ nevychádza na deň odchodu)
 • Lokálna permanentka (verejná doprava)


© 2023 Information Planet