Stredná škola v Chichester

 • Charakteristika školy
 • Študijné programy
 • Ubytovanie
 • Postup vybavovania
 • Cena programu

Charakteristika školy

Chichester, mesto preslávené svojou prirodzenou krásou a historickými pamiatkami, sa nachádza na južnom pobreží Anglicka. V tomto meste zažijete skutočnú britskú kultúru, prezentovanú nádhernou architektúrou a bezpečnou atmosférou. Centrálna poloha kampusu umožňuje dostupnosť vlakovej a autobusovej stanice do 5 minút. Chichester má výborné prepojenie na medzinárodné letiská a priame vlakové spojenie do Brightonu, Portsmouthu a Londýna. Samotné centrum mesta ponúka množstvo možností na spoločenské, kultúrne a športové vyžitie.

Na to, aby bola škola schopná poskytnúť študentom vzdelávanie na vysokej úrovni, musí mať kvalitné, dobre vybavené priestory a zariadenia. O to sa nepretržite snaží aj Chichester College, ktorá ponúka študentom špičkovo vybavené učebne, informačné zdroje a služby. Okrem toho majú študenti k dispozícii fitness centrum, kozmetický a kadernícky salón, reštauráciu, kaviareň a subway.

Ako počas vyučovania, tak aj po vyučovaní je o študentov veľmi dobre postarané. Študenti majú možnosť zúčastňovať sa na kultúrnych exkurziách a večerných aktivitách (bowling, párty, filmový večer, kvízový večer...), ktoré sú ideálnou príležitosťou nájsť si nových priateľov a navštíviť niektoré zo slávnych anglických miest ako sú Oxford, Cambridge, Bath, Portsmouth alebo si urobiť výlet do Harry Potter World a Thorpe Park.

Pre športovo zameraných študentov ponúka škola množstvo voľnočasových športových aktivít ako skalolezenie, rugby, futbal, tenis, cvičenie striktne iba pre dievčatá, hokej, bedminton, joga atď., čo je ideálnou príležitosťou precvičenia si angličtiny, podelenia sa so svojimi nápadmi a zážitkami, rozvinúť svoje zručnosti alebo sa len tak naučiť nejaký nový šport.

Tento bezpečný a nádherný Chichester kampus je skvelým miestom na štúdium, život a relax.

Študijné programy

Pre študentov, ktorí si želajú pokračovať v štúdiu na univerzite v UK, škola v Chichestri je najrozumnejším riešením, ako si toto želanie splniť. Škola má prepojenie s viac ako 50 poprednými univerzitami v Anglicku, čo znamená, že študentom je poskytované profesionálne vedenie v príprave na štúdium na univerzite.

A-LEVELS

A-Level programy sú pre študentov, ktorí za zaujímajú o miesta na najelitnejších univerzitách v UK a v zahraničí. Tento program je tzv. „zlatým štandardom“ pre ktoréhokoľvek študenta, ktorý uvažuje nad štúdiom na Oxford alebo Cambridge University. Veľa absolventov školy v Chichestri pokračuje v štúdiu na nasledovných univerzitách: Cambridge, Oxford, Imperial, LSE, St Andrews, Durham, Warwick, Southampton, Loughborough, Manchester, Newcastle, Liverpool, Bristol, Surrey, Cardiff, Bath, Nottingham a Sussex.

A-Levels program trvá 2 roky, kedy sa študujú zvyčajne 3 predmety, kde študenti prezentujú svoje silné stránky a seriózny záujem. Vo zvolených predmetoch sa študenti zdokonaľujú a rozširujú svoje poznatky. Na konci druhého roku štúdia absolvujú študenti z väčšiny predmetov záverečné skúšky. Učitelia a zamestnanci školy počas celých dvoch rokov zanietene podporujú a vedú študentov k tomu, aby rozvinuli svoj potenciál na maximum a dosiahli tak svoje ciele.

Pre detailné informácie týkajúce sa štúdia kliknite TU.

 

Podmienky prijatia:

 • 16 a viac rokov
 • Hodnotenie 5 A*- C GCSE z angličtiny, matematiky a relevantných alebo ekvivalentných predmetov
 • Matematika a vedné odbory – hodnotenie B
 • Úspešne zvládnuté interview s vedúcim študijného odboru alebo reprezentantom Chichester College
 • IELTS 5.5 absolvovaný v registrovanom testovacom centre, žiadny element nesmie byť pod 5.0
 • Na niektoré programy sa môžu vzťahovať špecifické požiadavky pre prijatie

 

VOCATIONAL COURSES (Odborné programy)

Odborné kurzy boli špeciálne navrhnuté tak, aby študentom poskytli okrem uznávanej a vysoko rešpektovanej kvalifikácia aj výhodu nadobudnutých praktických zručností a skúseností v odbore. Vyučovanie prebieha v učebniach spolu so študentmi z Veľkej Británie, prípadne ďalšími medzinárodnými študentmi. Kurzy podporujú osobný rozvoj študentov a dodajú im sebadôveru na pracovisku. Absolventi ukončia štúdium s kvalifikáciou a zručnosťami, ktoré im umožnia hneď sa zamestnať či postúpiť vo svojej kariére, ako aj pokračovať v štúdiu na univerzite.

Všetky kvalifikácie sú uznávané britskými univerzitami

Rozšírené „Diplomas“ kurzy majú rovnakú hodnotu ako 3 A-Levels kurzy

Pre detailné informácie týkajúce sa štúdia kliknite TU.

 

Podmienky prijatia:

 • 16 a viac rokov
 • Hodnotenie 5 A*- C GCSE z angličtiny, matematiky a relevantných alebo ekvivalentných predmetov
 • Úspešne zvládnuté interview s vedúcim študijného odboru alebo reprezentantom Chichester College
 • IELTS 5.5 absolvovaný v registrovanom testovacom centre, žiadny element nesmie byť pod 5.0
 • Na niektoré programy sa môžu vzťahovať špecifické požiadavky pre prijatie

 

Dôležité termíny:

Začiatok šk. roka: začiatok septembra

Koniec šk. roka: koniec júna (dátum závisí od termínov skúšok)

Termín podania prihlášky: do 30.6.

Odporúčaný príchod: 2-3 dni pred začiatkom šk. roka

Ubytovanie

INTERNÁT – WOODLANDS HALLS

Internát poskytuje bezpečné ubytovanie pre 90 študentov vo veku 16-18 rokov v jednolôžkových alebo dvojlôžkových izbách, kde väčšina z nich má vlastné sociálne zariadenie. Izby sú vybavené zariadením na štúdium, vrátane úložných priestorov a Wifi. Študenti sú na internáte pod nepretržitým dohľadom školených supervízorov, ktorí sa starajú o pohodu na internáte a poskytujú študentom podporu. Kompletný balíček, okrem ubytovania, zahŕňa plnú penziu a vstup do fitness centra a športových zariadení.

HOMESTAY – Ubytovanie v rodine

Homestay poskytuje študentom možnosť bývať v miestnej rodine, kde majú svoju vlastnú izbu a s ostatnými členmi rodiny zdieľajú kúpeľňu, obývačku a kuchyňu. Táto forma bývania je pre zahraničných študentom skvelou príležitosťou precvičiť si angličtinu a zdokonaliť sa tak v bežne používanej reči. Študenti majú možnosť zvoliť si ubytovanie s polpenziou (raňajky a večere poskytnuté rodinou v ktorej bývajú) alebo s možnosťou vlastného stravovania (jedlo si zabezpečujú a pripravujú sami, kedy aj umývanie riadu a pranie je povinnosťou študenta).

Postup vybavovania

V prípade záujmu o štúdium na strednej škole v Chichester je v rámci vybavovacieho procesu potrebné predložiť tieto dokumenty:

 

 • záväznú prihlášku do programu
 • kópie vysvedčení z troch posledných rokov (preklad zabezpečí naša agentúra)
 • vypracovaný test z anglického jazyka (test poskytne naša agentúra)
 • kópiu pasu žiadateľa
 • fotografiu pasového formátu
 • prihlášku na ubytovanie
 • odporúčanie učiteľa angličtiny

Do programu je možné prihlásiť do 30. júna (so začiatkom štúdia v septembri). Prihášky prijaté po tomto termíne budú posudzované na základe dostupnosti voľných miest.

Chcem sa prihlásiť

 

Cena programu

Na Chichester College môžete študovať rôzne typy programov v rozličnom trvaní. Všetky ceny sú v GBP.

Celoročný program - High School Programme s ubytovaním v hostiteľskej rodine - od 15 600 GBP.

High School Programme na 1 term - hostiteľská rodina  - od 5800 GBP 

High School Programme na 1.5 termu (náš akademický polrok) - hostiteľská rodina - od 9400 GBP

Pre ďalšie varianty štúdia a ubytovania napríklad v rezidencii nás neváhajte kontaktovať, pripravíme Vám kalkuláciu na mieru.

Chcem sa prihlásiť

 © 2023 Information Planet