East Sussex College, Hastings

 • Charakteristika školy
 • Študijné programy
 • Ubytovanie
 • Postup vybavovania
 • Cena programu

Charakteristika školy

Hastings je historické mesto na malebnom južnom pobreží Anglicka, obklopené zelenými kopcami a nádherným pobrežím. Hastings, známy bitkou pri Hastingse v roku 1066, je  v súčasnosti živým miestom, kde sa ruch moderného života stretáva so starými anglickými tradíciami. Vďaka tomu je ideálnym miestom pre zažitie toho pravého britského spôsobu života. Medzinárodní študenti majú vo svojom voľnom čase množstvo príležitostí. Môžu pobehať okolité útesy, poprechádzať sa po nádherných plážach, objaviť skryté jaskyne či preskúmať starobylé hrady v okolí. Alebo si môžu užiť mestský život, posedieť v obľúbených reštauráciách a nakupovať v miestnych butikoch.

 

East Sussex College, Hastings Campus je jedinečným vzdelávacím prostredím pre ambicióznych mladých ľudí. Ponúka širokú paletu akademických a odborných kurzov, ako aj množstvom mimoškolských príležitostí. 

Okrem kurzov BTEC a A Level je táto stredná škola aj súkromnou anglickou jazykovou školou. East Sussex College má jedinečnú výhodu v tom, že priamo v areáli kampusu Hastings sa nachádza centrum výučby anglického jazyka plne akreditované organizáciou British Council. V súčasnosti sa radí medzi najlepšie jazykové školy vo Veľkej Británii. Zahraniční študenti si môžu vybrať zo širokej škály študijných možností ESOL (angličtina ako druhý jazyk) popri svojich hlavných akademických alebo odborných kurzoch.

 

East Sussex College ponúka celý rad športových príležitostí. Talentovaní športovci sa môžu prihlásiť do futbalovej, netballovej alebo rugby akadémie a popri štúdiu absolvovať profesionálny športový tréning. Škola je tiež domovom East Sussex Academy of Music, v rámci ktorej môžu študenti zdokonaliť v hre ba hudobné nástroje a pracovať s profesionálnymi hudobníkmi. Akadémia múzických umení je zas skvelou voľbou pre tých študentov, ktorí sa pripravujú na kariéru v oblasti tanca, činohry, hudobného divadla alebo produkcie.  

 

Elegantný a ultramoderný kampus v Hastingse má svoj vlastný bazén, fitnescentrum a vybavenie pre športové tréningy. Nachádza sa tu Station Plaza, čo je impozantná päťposchodová budova plná jedinečných učební vybavenými najnovšími technológiami. Učebne praktických predmetov ako napr. Osobné trénerstvo či Kuchárstvo sú zariadené tak, aby odzrkadľovali reálne pracovné prostredie týchto odborov a zodpovedali priemyselným štandardom. 

Študijné programy

Škola ponúka A-Level programy, ale aj široký výber odborných kurzov (BTEC). A-Level programy sú pre študentov, ktorí za zaujímajú o miesta na najelitnejších univerzitách v UK a v zahraničí. Absolventi East Sussex College boli v minulosti prijatí na popredné svetové univerzity, ako sú Oxford, Cambridge a Harvard, čo je dôkazom vysokých štandardov akademickej výučby na tejto škole.

 

A-LEVELS

 

A-Levels program trvá 2 roky, kedy sa študujú zvyčajne 3 predmety, kde študenti prezentujú svoje silné stránky a seriózny záujem. Vo zvolených predmetoch sa študenti zdokonaľujú a rozširujú svoje poznatky. Na konci druhého roku štúdia absolvujú študenti z väčšiny predmetov záverečné skúšky. Učitelia a zamestnanci školy počas celých dvoch rokov zanietene podporujú a vedú študentov k tomu, aby rozvinuli svoj potenciál na maximum a dosiahli tak svoje ciele.

 

ODBORNÉ KURZY (BTEC)

Odborné kurzy boli špeciálne navrhnuté tak, aby študentom poskytli okrem uznávanej a vysoko rešpektovanej kvalifikácia aj výhodu nadobudnutých praktických zručností a skúseností v odbore. Vyučovanie prebieha v učebniach spolu so študentmi z Veľkej Británie, prípadne ďalšími medzinárodnými študentmi. Kurzy podporujú osobný rozvoj študentov a dodajú im sebadôveru na pracovisku. Absolventi ukončia štúdium s kvalifikáciou a zručnosťami, ktoré im umožnia hneď sa zamestnať či postúpiť vo svojej kariére, ako aj pokračovať v štúdiu na univerzite.

Všetky kvalifikácie sú uznávané britskými univerzitami.

Ubytovanie

UBYTOVANIE V MIESTNEJ ANGLICKEJ RODINE (HOMESTAY)

Jedná sa o veľmi obľúbenú možnosť pre študentov. Ide o ubytovanie v miestnej rodine s raňajkami a večerou počas pracovných dní a s plnou penziou cez víkend.  Pod pojmom „ubytovanie v rodine“ sa myslí okrem štandardného zloženia rodiny – otec, mama a deti, aj alternatíva ako vdova, slobodná matka, pár na dôchodku, ktorého deti už odišli z domu, alebo iba osoba žijúca sama. Rodina môže mať domáceho miláčika, avšak v prípade alergií je možnosť požiadať o ubytovanie bez zvierat. Vybrané rodiny sú monitorované cez register trestov a sú u nich pravidelne vykonávané inšpekcie. Čas strávený s rodinou môže byť veľmi príjemný a prospešný. Študent si buduje vzťah s domácimi, zažíva anglickú kultúru z prvej ruky, ale najmä si precvičuje angličtinu v každej voľnej chvíli.

V závislosti od veľkosti domu môžu byť študenti ubytovaní buď v jednolôžkovej izbe alebo dvojlôžkovej izbe s ďalším medzinárodným študentom (vždy odlišnej národnosti). Za príplatok je možné zabezpečiť si jednolôžkovú izbu, je však potrebné vopred si overiť dostupnosť. V prípade¸ ak má študent špecifické požiadavky ohľadom stravy (špeciálna diéta, intolerancia a pod.) nie je problém vyhovieť jeho požiadavkám.

Postup vybavovania

V prípade záujmu o štúdium na strednej škole East Sussex College je v rámci vybavovacieho procesu potrebné predložiť tieto dokumenty:

 • záväznú prihlášku do programu
 • kópie vysvedčení z troch posledných rokov (preklad zabezpečí naša agentúra)
 • certifikát z anglického jazyka absolvovaný v registrovanom testovacom centre na úrovni IELTS 5.5
 • kópiu pasu žiadateľa
 • odporúčanie učiteľa angličtiny

Študent musí zároveň absolvovať:

 • vstupný test
 • úspešne zvládnuté online interview s  reprezentantom East Sussex College

Cena programu

Cena programov na East Sussex College, Hastings je pre sezónu 2024/25 stanovená v nasledujúcej výške: 

 • od 10 250 GBP pri polročnom programe
 • od 14650 GBP pri ročnom programe
 • od 8950 GBP pri programe na jeden Term (cca. 3.5 mesiaca)

 © 2023 Information Planet