College of Richard Collyer

 • Charakteristika školy
 • Študijné programy
 • Ubytovanie
 • Postup vybavovania
 • Cena programu

Charakteristika školy

Horsham je mestečko s populáciou 140 000 obyvateľov a je skvelým východiskovým bodom pre objavovanie juhovýchodného Anglicka. Toto mesto sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí a ponúka priateľské a ústretové prostredie pre medzinárodných študentov. Rušné centrum bolo po stáročia tradičným trhovým miestom a ešte stále je niekoľkokrát týždenne dejiskom prosperujúcich trhov ponúkajúcich skvelé jedlo, lokálne umelecké výrobky a remeslá.

 

Horsham je ideálnym miestom pre trávenie voľného času či už nákupmi, stretnutiami s priateľmi či návštevou miestnych atrakcií. Nájdete tu aj múzeum, prírodnú rezerváciu a úžasné parky. Vďaka vynikajúcemu dopravnému spojeniu s Londýnom a Brightonom má Horsham tiež ideálnu polohu pre študentov, ktorí chcú cez víkendy spoznávať okolité mestá.

 

The College of Richard Collyer (známa aj ako Collyer’s) je na základe výsledkov skúšok A -Levels hodnotená ako 3. najlepšia stredná škola v Spojenom kráľovstve a ako najlepšia v kraji. Od nezávislej agentúry OFSTED získala najvyššie možné hodnotenie – Outstanding  (teda Vynikajúca) a má úžasnú povesť na lokálnej aj medzinárodnej úrovni.

 

Kampus školy je tvorený kombináciou historických a moderných budov a vytvára tak priestranné a inšpiratívne miesto na učenie. K vybaveniu školy patrí veľká knižnica, športové centrum, študentská telocvičňa, vonkajšie ihriská na nohejbal a hokej, futbalové a rugbyové ihriská, umelecké ateliéry, priestory pre divadelné umenie, fotografické štúdio, a iné. 

 

Collyer's ponúka viac ako 45 predmetov vrátane A Level predmetov a odborných predmetov. Zamestnanci vedú študentov k výberu predmetov, ktoré najlepšie vyhovujú ich osobným záujmom a ich plánovanej budúcej kariére. Škola sa môže pochváliť prvotriednou kvalitou a ponúka vzrušujúcu ale zároveň náročnú výučbu podporovanú modernými technológiami.

Collyer's sa zaviazala poskytovať fantastický zážitok pre všetkých študentov. Z akademického hľadiska tieto kritériá nepochybne spĺňajú a rozhodne nesklamú ani vo svojej ponuke mimoškolských aktivít. Študenti majú možnosť prihlásiť sa do športovej akadémie, v rámci ktorej sa vedia intenzívne venovať športom ako napr. basketbal, netbal, futbal, hokej či rugby. Hudobne zdatní študenti sa môžu prihlásiť  do hudobnej akadémie West Sussex Music Academy a na svoje si prídu aj milovníci múzických umení. Na Collyer's si každý nájde to svoje.

Študijné programy

Škola ponúka A-Level programy, ale aj široký výber odborných kurzov (BTEC). A-Level programy sú pre študentov, ktorí za zaujímajú o miesta na najelitnejších univerzitách v UK a v zahraničí. Absolventi A-Level programu na Collyer’s boli prijatí na najprestížnejšie univerzity vo Veľkej Británii, napr. University of Oxford, University of Cambridge, University of Edinburg, Loughborough University, Imperial College London a iné. 

 

A-LEVELS

 

A-Levels program trvá 2 roky, kedy sa študujú zvyčajne 3 predmety, kde študenti prezentujú svoje silné stránky a seriózny záujem. Collyer’s v niektorých prípadoch umožňuje výber až štyroch predmetov. Vo zvolených predmetoch sa študenti zdokonaľujú a rozširujú svoje poznatky. Na konci druhého roku štúdia absolvujú študenti z väčšiny predmetov záverečné skúšky. Učitelia a zamestnanci školy počas celých dvoch rokov zanietene podporujú a vedú študentov k tomu, aby rozvinuli svoj potenciál na maximum a dosiahli tak svoje ciele.

 

ODBORNÉ KURZY (BTEC)

Stredná škola tiež ponúka celý rad odborných vzdelaní na úrovni Level 3. Tieto odborné vzdelania, nazývané BTEC, trvajú 2 roky a sú ekvivalentom 3 A-Level kurzov, so zameraním viac na praktickú stránku. Ide o rozvoj zručností, ktoré si vyžadujú dané profesie. BTEC kvalifikácie je možné získať v rôznych odboroch ako napr. obchod, podnikanie, alebo predmety technického zamerania, ktoré sú ekvivalentom vzdelania ako GCSE (level 1 až 2), A Level (level 3) a vysokoškolskému vzdelaniu (level 4 až 7). Úspešné zvládnutie tohto programu umožňuje študentom pokračovať v štúdiu na univerzite v ich študijných odboroch.

Prečo si vybrať odborné vzdelanie?

 • BTEC sú kvalifikácie úzko naviazané na budúce zamestnanie
 • Sú postavené tak, aby vyhovovali potrebám zamestnávateľov a umožňovali postup na vysokú školu
 • Poskytujú praktický, reálny prístup k učeniu bez obetovania niektorých z podstatných teórií predmetu
 • Sú uznané školami, vysokými školami, univerzitami, zamestnávateľmi a odborníkmi vo Veľkej Británii a vo viac ako 100 krajinách sveta.
 • BTEC má niekoľko úrovní vzdelania, od Vstupnej úrovne (základné vzdelanie) až po Odbornú kvalifikáciu na úrovni Level 7 (ekvivalentnej postgraduálnemu štúdiu)
 • Každá úroveň má svoju kvalifikáciu, najnižšia je Award, ďalšia je Certificate a najvyššia je Diploma.
 • Čas potrebný na absolvovanie BTEC závisí od výške a úrovne kvalifikácie
 • Počet hodín sa líši v závislosti od výberu a zamerania kvalifikácie
 • Každý BTEC program má stanovený počet vyučovacích hodín

Ubytovanie

UBYTOVANIE V MIESTNEJ ANGLICKEJ RODINE (HOMESTAY)

Jedná sa o veľmi obľúbenú možnosť pre študentov. Ide o ubytovanie v miestnej rodine s raňajkami a večerou počas pracovných dní a s plnou penziou cez víkend.  Pod pojmom „ubytovanie v rodine“ sa myslí okrem štandardného zloženia rodiny – otec, mama a deti, aj alternatíva ako vdova, slobodná matka, pár na dôchodku, ktorého deti už odišli z domu, alebo iba osoba žijúca sama. Rodina môže mať domáceho miláčika, avšak v prípade alergií je možnosť požiadať o ubytovanie bez zvierat. Vybrané rodiny sú monitorované cez register trestov a sú u nich pravidelne vykonávané inšpekcie. Čas strávený s rodinou môže byť veľmi príjemný a prospešný. Študent si buduje vzťah s domácimi, zažíva anglickú kultúru z prvej ruky, ale najmä si precvičuje angličtinu v každej voľnej chvíli.

V závislosti od veľkosti domu môžu byť študenti ubytovaní buď v jednolôžkovej izbe alebo dvojlôžkovej izbe s ďalším medzinárodným študentom (vždy odlišnej národnosti). Za príplatok je možné zabezpečiť si jednolôžkovú izbu, je však potrebné vopred si overiť dostupnosť. V prípade¸ ak má študent špecifické požiadavky ohľadom stravy (špeciálna diéta, intolerancia a pod.) nie je problém vyhovieť jeho požiadavkám.

 

Postup vybavovania

V prípade záujmu o štúdium na strednej škole Collyer’s je v rámci vybavovacieho procesu potrebné predložiť tieto dokumenty:

 • záväznú prihlášku do programu
 • kópie vysvedčení z troch posledných rokov (preklad zabezpečí naša agentúra)
 • certifikát z anglického jazyka absolvovaný v registrovanom testovacom centre na úrovni IELTS 6.0 – platí iba študentov hlásiacich sa na pobyty dlhšie ako 6 mesiacov
 • vypracovaný test z anglického jazyka (test poskytne naša agentúra) – platí pri pobytoch kratších ako 6 mesiacov
 • kópiu pasu žiadateľa
 • odporúčanie učiteľa angličtiny

Študent musí zároveň absolvovať:

 • vstupný test
 • Úspešne zvládnuté interview s vedúcim študijného odboru alebo reprezentantom Collyer’s 

Cena programu

Cena programov na Collyer's  je pre sezónu 2024/25 stanovená v nasledujúcej výške: 

 • od 16850 GBP pri ročnom programe

 

 • od 10 250 GBP pri polročnom programe
 • 

  © 2023 Information Planet