Howest University of Applied Sciences

Priestory školy Howest

Belgická Howest University of Applied Sciences je súčasťou Ghent University Network zastrešujúcej 4 kvalitné univerzity vo východnom a západnom Flámsku. 

Jedná sa o modernú inštitúciu orientovanú na praktickú prípravu študentov cez inovatívnu a na budúcnosť smerovanú výuku a výskum. Jej kampusy sa nachádzajú v 2 mestách - Kortrijk a Brugy. Ponúka 7 programov v angličtine a jej Digital Arts and Entertainment program získal na The Rookie Awards cenu pre najlepší Game Develompent program na svete už 3x (roky 2017, 2018 a 2021). 

Je označovaná za jednu z najlepších škôl na svete, kde môžete študovať programy orientované na Game Design. Jej programy však zahŕňajú aj ďalšie zaujímavé oblasti ako je napr. Cyber Security alebo Industrial Product Design

Škola je zároveň úzko prepojená na podnikateľské prostredie a aj vďaka tejto spolupráci si vybudovala veľmi silnú pozíciu v oblasti prakticky orientovaného vzdelávania, či už lokálne, ale aj celosvetovo. Spolupracuje s partnerskými univerzitami v oblasti vedy a výskumu a svoje učebné osnovy pravidelne aktualizuje, aby využívala vždy tie najmodernejšie učebné postupy. 

Howest ponúka špičkové vzdelanie v jednom z najrozvinutejších regiónov v Európe za dostupnú cenu, keďže slovenskí študenti, ako aj všetci študenti z EU platia v Belgicku školné len 1000 EUR na rok. Howest vie zároveň ponúknuť aj cenovo dostupné ubytovanie a celkové životné náklady sa pohybujú od 700 do 900 EUR.

Má aj skvelú polohu v srdci Európy a aj veľké metropoly ako Brusel, Paríž, Londýn sú vzdialené len pár hodín autom, alebo vlakom. 

 

 • Študijné programy
 • Podmienky prijatia
 • Video

Študijné programy

Howest ponúka na bakalárskom stupni nasledovné programy v angličtine:

 • Bachelor of Digital Arts and Entertainment (DAE)

Daný program môžete študovať s nasledovnými špecializáciami

 1. Visual effects
 2. 3D animation
 3. Game Graphics Production
 4. Independent Game Production
 5. Game Development
 6. Sound Design
 • Digital Design and Development (DEVINE)
 • Industrial Product Design 
 • Applied Computer Sciences

Odbor Applied Computer Sciences môžete študovať s nasledujúcimi špecializáciami:

 1. Cybersecurity
 2. Web 3 Engineer
 • Creative Technologies and Artificial Intelligence 

Podmienky prijatia

PODMIENKY PRIJATIA 

Ak máte záujem o bakalárske štúdium, tak stačí splniť tieto kritériá:

 • Vysvedčenie o maturitnej skúške
 • Jazykový certifikát z angličtiny na úrovni 5.5 IELTS resp. maturita z angličtiny na úrovni B2

 

Deadline prihlášok pre začiatok štúdia v septembri je 1.júl.  Prihlášky sa môžu posielať od 1. januára daného roka a odporúčame sa hlásiť čo najskôr.

S celým procesom prihlášok vám samozrejme radi pomôžeme. 

 

Video

 

 © 2023 Information Planet