Festivalová Malta

Maltské ostrovy sú silne katolíckou krajinou, a tak slávia rozličné sviatky v priebehu celého roka. Niektoré slávnosti sú teda priamo spojené s náboženským sviatkom a v tieto dni sa  nechodí do práce, inokedy ide skôr o slávnosti spojené s konkrétnou udalosťou. V oboch prípadoch ale Malta ožíva a môžete sa tešiť na dni plné dobrého jedla, muziky, tanca a osláv.

Festivaly a slávnosti na Malte

Karneval

Každý rok vo februári na Malte prebieha už tradičný týždeň karnevaluOd piatku do utorka sa môžete tešiť na karneval v tradičnom duchu - tanečnice v neskonale krásnych kostýmoch, deti v prevlekoch a pochody plné hercov a muzikantov, ktoré prechádzajú stredom Valletty a končia v Paceville - centre nočného života. Karnevaly prebiehajú paralelne v niekoľkých mestách na Malte i Goze, ale ten hlavný sprievod vyráža z centra hlavného mesta.

 

The Malta Arts Festival - Festival umenia na Malte

Festival umenia je akcia, ktorá predstavuje domácu i medzinárodnú umeleckú scénu - a to v rozličných formách. Akcia prebieha tradične v júli. Oslavy a predstavenia prebiehajú v Old Opera House a na Námestí Slobody. Ďalšími miestami sú Mediterranean Conference Centre, St. James Cavalier Centre for Creativity a marina Grand Harbour.

Behom necelého mesiaca môžete uvidieť zaujímavé tanečné, hudobné, umelecké a divadelné predstavenia. 

 

Malta International Fireworks Festival - Medzinárodný festival ohňostrojov na Malte

Úžasné predstavenie, pri ktorom môžete uvidieť ohňostroje najlepších domácich i zahraničných pyrotechnických firiem. Malta je známym producentom pyrotechniky, a tak nie je divu, že sa festivalu zúčastnilo v tomto roku 6 lokálnych firiem.

Akcia sa koná v prístave Grand Harbour 29. a 30. apríla a má byť tiež oslavou 1.5. 2004, kedy sa Malta stala členom Európskej únie. Najlepší výhľad na ohňostroje budete mať z Barriera Wharf vo Vallette.

 

Malta Jazz Festival

Ďalší z rady festivalov je Medzinárodný jazzový festival na Malte, ktorý sa koná každoročne v júli. Festival sa koná 3 večery a to v TaLiesse vo Vallette. V minulosti na festivale vystúpili také hviezdy ako John Scofied, Al Di Meola, Chick Corea, Cubanisimo a ďalší.

Tento rok si budete môcť vypočuť muziku aj na Jazzové lodi, kde sa okrem kvalitnej hudby bude servírovať aj maltská kuchyňa. Vstupenky si môžete zakúpiť online na oficiálnych webových stránkach festivalu na www.maltajazzfestival.org

 

Village festas - vidiecke slávnosti

Festa, je niečo, čo by ste pri pobyte na Malte nemali premeškať. V takmer každom mestečku na Malte nájdete kostol, a takmer každý z týchto kostolov je zasvätený niektorému zo svätých. Festa je obdobie, kedy sa v dňoch sviatkov svätých patrónov jednotlivých kostolov a miest búrlivo oslavuje.

Festas sa konajú od mája počas letných mesiacov až do začiatku septembra.V priebehu len veľmi ťažko nájdete víkend, kedy by neprebiehali oslavy v žiadnom meste. Behom predĺženého víkendu sa vždy uskutoční sviatočná bohoslužba za patróna a obyvateľov mestečka. Ľudia zdobia sochy, okná, dvere a strechy svojich domov konfetami, farebnými balónikmi (sú buď modré, alebo červené) a vlajkami so symbolom daného patróna. Počas všetkých troch sviatočných večerov prechádzajú mestom sprievody a ľudia si môžu kupovať lokálne kulinárske špeciality alebo ručne vyrobené predmety.

 

Ďalšie akcie

Festivaly spomenuté vyššie patria medzi najväčšie a najtradičnejšie akcie, okrem toho sa však na Malte koná  mnoho spoločenských udalostí každý týždeň. Môžete vyraziť na koncerty slávnych spevákov alebo naopak na menšie slávnosti a festivaly spojené obvykle s lokálnymi zvykmi a tradíciami.

Kalendár dlhodobo plánovaných akcií si môžete stiahnuť tu.

Ak chcete mať prehľad o tom, čo sa na Malte práve deje, môžete sa pozrieť na nasledujúce stránky:

+421 902 383 138 - PO +421 911 383 138 - BA
Kontaktuj nás, radi Ti poradíme

Špičkové jazykové kurzy

v tých najatraktívnejších mestách

St. Julians
Profil mesta a partnerské školy
Sliema
Profil mesta a partnerské školy
St.Pauls Bay
Profil mesta a partnerské školy


© 2015 Information Planet