East Sussex College, Lewes

 • Charakteristika školy
 • Študijné programy
 • Ubytovanie
 • Postup vybavovania
 • Cena programu

Charakteristika školy

Lewes je historické anglické mestečko, ktorého dominantou je stredoveký hrad Lewes.  Atmosféru mesta dotvárajú vydláždené uličky, svojrázne obchodíky a miestne trhy. Lewes býva označované ako „malé mesto s veľkým srdcom“ a ponúka nahliadnutie do pravej anglickej kultúry. V Lewes sa každoročne koná slávna oslava „Bonfire night“, pri ktorej miestni obyvatelia (a mnohí turisti) vychádzajú do ulíc, aby sledovali sprievod a ohňostroje.

 

Len krátku jazdu vlakom z Lewes sa nachádza rušné mesto Brighton. Brighton, jedna z najobľúbenejších destinácií Spojeného kráľovstva, má každému čo ponúknuť. Či už hľadáte umenie, hudbu, šport alebo pokojnú prechádzku pri mori – kozmopolitný Brighton vám to zabezpečí.

East Sussex College s kampusom v Lewes je vynikajúcou voľbou pre študentov, ktorí hľadajú akademickú výzvu! V roku 2022 dosiahlo 39 z ponúkaných A -Level kurzov 100 % úspešnosť absolventov. Areál je tiež domovom špecializovaných učebných priestorov vrátane najmodernejších vedeckých laboratórií, fotografického, umeleckého a tanečného štúdiá, ako aj  športových ihrísk.

 

Táto stredná škola ponúka možnosť zapojiť sa do ich medzinárodného mimoškolského programu, ktorý organizuje výlety do obľúbených destinácií, ako je Thorpe Park, mesto Oxford či Cambridge. Študenti si takisto môžu vybrať z veľkého množstva klubov a krúžkov, vrátane športových a hudobných skupín.

 

Škola ponúka študentom vyvážený program, aby mohli kombinovať akademické a mimoškolské aktivity v novom a inovatívnom vzdelávacom prostredí. Kampus v Lewes je domovom hudobnej akadémie, akadémie múzických umení a športovej akadémie. East Sussex Academy of Music (ESAM) má svoju vlastnú orchestrálnu sálu, klavírne štúdio, skúšobné priestory a je vybavená najmodernejším softvérom. Či už ste sólový hudobník alebo sa chcete pripojiť k orchestru alebo rockovej skupine – kampus školy v Lewes vám poskytne to najlepšie vybavenie. Športová akadémia dáva študentom možnosť reprezentovať strednú školu na podujatiach British College Sports. Či už chcú študenti hrať iba rekreačne alebo súťažiť, sú v športovej akadémii rovnako vítaní. 

Študijné programy

Škola ponúka A-Level programy, ale aj široký výber odborných kurzov (BTEC). A-Level programy sú pre študentov, ktorí za zaujímajú o miesta na najelitnejších univerzitách v UK a v zahraničí. Absolventi East Sussex College boli v minulosti prijatí na popredné svetové univerzity, ako sú Oxford, Cambridge a Harvard, čo je dôkazom vysokých štandardov akademickej výučby na tejto škole.

 

A-LEVELS

 

A-Levels program trvá 2 roky, kedy sa študujú zvyčajne 3 predmety, kde študenti prezentujú svoje silné stránky a seriózny záujem. Vo zvolených predmetoch sa študenti zdokonaľujú a rozširujú svoje poznatky. Na konci druhého roku štúdia absolvujú študenti z väčšiny predmetov záverečné skúšky. Učitelia a zamestnanci školy počas celých dvoch rokov zanietene podporujú a vedú študentov k tomu, aby rozvinuli svoj potenciál na maximum a dosiahli tak svoje ciele.

 

ODBORNÉ KURZY (BTEC)

Odborné kurzy boli špeciálne navrhnuté tak, aby študentom poskytli okrem uznávanej a vysoko rešpektovanej kvalifikácia aj výhodu nadobudnutých praktických zručností a skúseností v odbore. Vyučovanie prebieha v učebniach spolu so študentmi z Veľkej Británie, prípadne ďalšími medzinárodnými študentmi. Kurzy podporujú osobný rozvoj študentov a dodajú im sebadôveru na pracovisku. Absolventi ukončia štúdium s kvalifikáciou a zručnosťami, ktoré im umožnia hneď sa zamestnať či postúpiť vo svojej kariére, ako aj pokračovať v štúdiu na univerzite.

Všetky kvalifikácie sú uznávané britskými univerzitami.

Ubytovanie

 

UBYTOVANIE V MIESTNEJ ANGLICKEJ RODINE (HOMESTAY)

Jedná sa o veľmi obľúbenú možnosť pre študentov. Ide o ubytovanie v miestnej rodine s raňajkami a večerou počas pracovných dní a s plnou penziou cez víkend.  Pod pojmom „ubytovanie v rodine“ sa myslí okrem štandardného zloženia rodiny – otec, mama a deti, aj alternatíva ako vdova, slobodná matka, pár na dôchodku, ktorého deti už odišli z domu, alebo iba osoba žijúca sama. Rodina môže mať domáceho miláčika, avšak v prípade alergií je možnosť požiadať o ubytovanie bez zvierat. Vybrané rodiny sú monitorované cez register trestov a sú u nich pravidelne vykonávané inšpekcie. Čas strávený s rodinou môže byť veľmi príjemný a prospešný. Študent si buduje vzťah s domácimi, zažíva anglickú kultúru z prvej ruky, ale najmä si precvičuje angličtinu v každej voľnej chvíli. 

V závislosti od veľkosti domu môžu byť študenti ubytovaní buď v jednolôžkovej izbe alebo dvojlôžkovej izbe s ďalším medzinárodným študentom (vždy odlišnej národnosti). Za príplatok je možné zabezpečiť si jednolôžkovú izbu, je však potrebné vopred si overiť dostupnosť. V prípade¸ ak má študent špecifické požiadavky ohľadom stravy (špeciálna diéta, intolerancia a pod.) nie je problém vyhovieť jeho požiadavkám. 

Postup vybavovania

V prípade záujmu o štúdium na strednej škole East Sussex College je v rámci vybavovacieho procesu potrebné predložiť tieto dokumenty:

 • záväznú prihlášku do programu
 • kópie vysvedčení z troch posledných rokov (preklad zabezpečí naša agentúra)
 • certifikát z anglického jazyka absolvovaný v registrovanom testovacom centre na úrovni IELTS 5.5
 • kópiu pasu žiadateľa
 • odporúčanie učiteľa angličtiny

Študent musí zároveň absolvovať:

 • vstupný test
 • úspešne zvládnuté online interview s  reprezentantom East Sussex College

Cena programu

Cena programov na East Sussex College, Lewes je pre sezónu 2024/25 stanovená v nasledujúcej výške: 

 • od 10 250 GBP pri polročnom programe
 • od 15350 GBP pri ročnom programe
 • od 8950 GBP pri programe na jeden Term (cca. 3.5 mesiaca)

 © 2023 Information Planet