East Sussex College, Eastbourne

 • Charakteristika školy
 • Študijné programy
 • Ubytovanie
 • Postup vybavovania
 • Cena programu

Charakteristika školy

Eastbourne, ktorý sa nachádza na juhovýchode Spojeného kráľovstva, je úžasné pobrežné mesto, ktoré sa môže pochváliť nádhernými plážami, veľkolepými morskými útesmi a kopcovitou krajinou. Eastbourne, známy svojou viktoriánskou architektúrou a nádhernými pobrežnými záhradami, je kozmopolitný prístav plný dedičstva a kultúrnych atrakcií. Eastbourne je živým miestom, kde môžu študenti zažiť moderný život a zároveň okúsiť anglické tradície.

Na študentov čaká v Eastbourne vo voľnom čase mnoho aktivít. Koncerty počas celého roka, národný park South Downs, pádlovanie pozdĺž rieky Cuckmere River či adrenalínový paragliding krásneho zážitku z paraglidingu sú len niektoré z vecí, ktoré si študenti môžu počas pobytu v Eastbourne vyskúšať. 

East Sussex College je jedinečným vzdelávacím prostredím pre ambicióznych mladých ľudí. Ponúka širokú paletu akademických a odborných kurzov, ako aj množstvom mimoškolských príležitostí. 

Okrem kurzov BTEC a A Level je táto stredná škola aj súkromnou anglickou jazykovou školou s akreditáciou od British Council pre výučbu anglického jazyka. Je známa ako jeden z najlepších poskytovateľov anglického jazyka v Spojenom kráľovstve, čo z nej robí ideálnu voľbu pre medzinárodných študentov, ktorí chcú popri štúdiu akademických predmetov získať aj podporu v štúdiu anglického jazyka.

East Sussex College ponúka celý rad športových príležitostí. Talentovaní športovci sa môžu prihlásiť do futbalovej, netballovej alebo rugby akadémie a popri štúdiu absolvovať profesionálny športový tréning. Škola je tiež domovom East Sussex Academy of Music, v rámci ktorej môžu študenti zdokonaliť v hre na hudobné nástroje a pracovať s profesionálnymi hudobníkmi. Akadémia múzických umení je zas skvelou voľbou pre tých študentov, ktorí sa pripravujú na kariéru v oblasti tanca, činohry, hudobného divadla alebo produkcie.  

Študijné programy

Škola ponúka A-Level programy, ale aj široký výber odborných kurzov (BTEC). A-Level programy sú pre študentov, ktorí sa zaujímajú o miesta na najelitnejších univerzitách v UK a v zahraničí. Absolventi East Sussex College boli v minulosti prijatí na popredné svetové univerzity, ako sú Oxford, Cambridge a Harvard, čo je dôkazom vysokých štandardov akademickej výučby na tejto škole.

 

A-LEVELS

 

A-Levels program trvá 2 roky, kedy sa študujú zvyčajne 3 predmety, kde študenti prezentujú svoje silné stránky a seriózny záujem. Vo zvolených predmetoch sa študenti zdokonaľujú a rozširujú svoje poznatky. Na konci druhého roku štúdia absolvujú študenti z väčšiny predmetov záverečné skúšky. Učitelia a zamestnanci školy počas celých dvoch rokov zanietene podporujú a vedú študentov k tomu, aby rozvinuli svoj potenciál na maximum a dosiahli tak svoje ciele.

 

ODBORNÉ KURZY (BTEC)

Odborné kurzy boli špeciálne navrhnuté tak, aby študentom poskytli okrem uznávanej a vysoko rešpektovanej kvalifikácie aj výhodu nadobudnutých praktických zručností a skúseností v odbore. Vyučovanie prebieha v učebniach spolu so študentmi z Veľkej Británie, prípadne ďalšími medzinárodnými študentmi. Kurzy podporujú osobný rozvoj študentov a dodajú im sebadôveru na pracovisku. Absolventi ukončia štúdium s kvalifikáciou a zručnosťami, ktoré im umožnia hneď sa zamestnať či postúpiť vo svojej kariére, ako aj pokračovať v štúdiu na univerzite.

Všetky kvalifikácie sú uznávané britskými univerzitami.

Ubytovanie

UBYTOVANIE V MIESTNEJ ANGLICKEJ RODINE (HOMESTAY)

Jedná sa o veľmi obľúbenú možnosť pre študentov. Ide o ubytovanie v miestnej rodine s raňajkami a večerou počas pracovných dní a s plnou penziou cez víkend.  Pod pojmom „ubytovanie v rodine“ sa myslí okrem štandardného zloženia rodiny – otec, mama a deti, aj alternatíva ako vdova, slobodná matka, pár na dôchodku, ktorého deti už odišli z domu, alebo iba osoba žijúca sama. Rodina môže mať domáceho miláčika, avšak v prípade alergií je možnosť požiadať o ubytovanie bez zvierat. Vybrané rodiny sú monitorované cez register trestov a sú u nich pravidelne vykonávané inšpekcie. Čas strávený s rodinou môže byť veľmi príjemný a prospešný. Študent si buduje vzťah s domácimi, zažíva anglickú kultúru z prvej ruky, ale najmä si precvičuje angličtinu v každej voľnej chvíli.

V závislosti od veľkosti domu môžu byť študenti ubytovaní buď v jednolôžkovej izbe alebo dvojlôžkovej izbe s ďalším medzinárodným študentom (vždy odlišnej národnosti). Za príplatok je možné zabezpečiť si jednolôžkovú izbu, je však potrebné vopred si overiť dostupnosť. V prípade¸ ak má študent špecifické požiadavky ohľadom stravy (špeciálna diéta, intolerancia a pod.) nie je problém vyhovieť jeho požiadavkám.

Postup vybavovania

V prípade záujmu o štúdium na strednej škole East Sussex College je v rámci vybavovacieho procesu potrebné predložiť tieto dokumenty:

 • záväznú prihlášku do programu
 • kópie vysvedčení z troch posledných rokov (preklad zabezpečí naša agentúra)
 • certifikát z anglického jazyka absolvovaný v registrovanom testovacom centre na úrovni IELTS 5.5
 • kópiu pasu žiadateľa
 • odporúčanie učiteľa angličtiny

Študent musí zároveň absolvovať:

 • vstupný test
 • úspešne zvládnuté online interview s  reprezentantom East Sussex College

Cena programu

Cena programov na East Sussex College, Eastbourne je pre sezónu 2024/25 stanovená v nasledujúcej výške: 

 • od 10 250 GBP pri polročnom programe
 • od 8950 GBP pri programe na jeden Term (cca. 3.5 mesiaca)

 © 2023 Information Planet