Podmienky prijatia do programu

 

Zaujala Ťa možnost štúdia na strednej škole v USA a zaujíma Ťa, ako na to? Podmienky účasti nie sú nijako zložité:

 

  • Vekové obmedzenie: musíš mať minimálne 15 a maximálne 18 rokov. Pravidlom je, že pri nástupe na strednú školu nesmieš mať už viac ako 18 a pol roka.
  • Dobrá úroveň angličtiny: úroveň nie je nijako stanovená, ale všeobecne sa predpokladá, že ovládaš angličtinu na takej úrovni, aby si sa dokázal dohovoriť s hostiteľskou rodinou a aj na miestnej strednej škole. Minimálne sa však vyžaduje štúdium angličtiny v trvaní aspoň 3 rokov, či už na škole, alebo súkromne
  • Dobré študijné výsledky: neočakáva sa od Teba, že budeš mať samé jednotky, ale Tvoj prospech by mal byť aspoň priemerný. Pri podaní prihlášky musíš dodať vysvedčenia za posledné 2 roky a malo by byť vidieť, že štúdium bez problémov zvládaš. 
  • Včasné podanie prihlášky: pre nástup v auguste je dátum podania prihlášky do 31.3., pre nástup v januári do 30.09. - miest je však limitovaný počet a teda odporúčame sa prihlásiť čo najskôr, keďže program sa môže naplniť aj niekoľko mesiacov pred oficiálnym deadlinom. 
  • POZOR !!! Rok 2022 bol z pohľadu dátumu uzavratia prihlášok trošku špeciálny, keďže mnoho študentov si presunulo svoj program z augusta/septembra 2021 na august/september 2022. Tým pádom bol počet miest pre rok 2022 ešte viac limitovaný a programy na január 2022 sa uzavreli už 31.7.2021 a programy na august/september 2022 boli plné už začiatkom februára 2022. Neodporúčame teda čakať s prihlásením pre školský rok 2022/2023 do poslednej chvíle. My už prijímame prihlášky aj na august/september 2023!

Stiahnite si zdarma brožúru "ŠTÚDIUM NA STREDNEJ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ"© 2023 Information Planet